Choď na obsah Choď na menu
 


O hádke s kamoškou

27. 7. 2010

"Vieš čo ja sa s tebou nebavím! Čau!"- Povie, otočí sa a nabaví sa s tebou a ty môžeš byť sama doma, v škole, na ulici...

                 Prezradím ti o tom niečo

               Hádka má 4 fázy:

                      Hádanie

                         Opovrhovanie

                             Ľútosť

                          Udobrenie

 

Takže ideme od začiatku!

1. Fáza Hádanie

Vo fáze hádanie povieš jej čokoľvek čo ti na nej vadí. Myslím že každá z nás si to zažila keď ťa naštve kamoška tak začneš na ňu bľačať ako o život. V každom kamarátstve sa vždy niečo nájde čo ti na nej vadilo. A v tejto fáze ti to ujde.

 

2. Fáza Opovrhovanie 

V tejto fáze sa hneváš a je ti fuk čo si o tebe myslí ty si o nej tiež niečo myslíš. Hádžeš na ňu škaredé pohľady a stále si prehrávaš celú hádku. Všetko čo si jej nepovedala tak čakáš na príležitosť kedy jej to môžeš ešte pridať.

 

3. Fáza Ľútosť

No myslím že táto fáza je najsmutnejšia. Stále si prehrávaš celú hádku ale je ti to celé ľúto. Ja v tejto fáze tiež premášľam o hádke a často aj plačem. Chceš sa jej aj ospravedlniť ale nemáš odvahu lebo si myslíš že sa na tebe ešte stále hnevá. Stále sa tváriš nahnevane ale vo vnútri to bolí. Nahnevane sa tváriš pretože nevieš že či aj ona je v tejto fáze. Čakáš či neurobí ona prvý krok k ospravedlneniu. Ale keď nezačne tak musíš do ďalšej fázy.

 

4. Fáza Udobrenie

Čakáš na príležitosť hľadáš dôvody a premýšľaš nad ospravedlnením. Čakáš či nezačne ona a keď nie ty urobíš prvý krok. V kamarátstve je to rovnaké i u báb ako i u chalanov. Ide tu o silu mysle. V niektorých prípadoch to prejde samo a hneď sa rozprávate z ničoho nič a v strede toho sa ospravedlníte ale niekedy sa musíš aj ospravedlniť. Ako? Tu sú ospravedlnia netreba ich vedieť od slova do slova ale aspoň základ :)

"Viem že sme sa hádali ale naše priateľstvo nemôže zničiť hlúpa hádka." A ďalej to ide samo

Alebo

"Doma som premýšľala nad tým prečo sme sa vlastne hádali kde je koreň a prišla som na to že je len malý oproti nášmu priateľstvu. Celá tá hádka bola len hlúpa a nám to priateľstvo nemôže zničiť." A Ďalej to ide samo

Alebo

 " Neviem to vydržať! Chcem byť s tebou znovu kamoška a viem že aj ty chceš. Sorry že som ťa urazila a ty si mi to vrátila. Myslím že sme si qit a môžme sa znovu kamarátiť. A ďalej to ide samo

 

Čo NIKDY nehovor:

- Nebola to moja chyba

- Sorry že hovorím, čo si myslím

- Nič zlé som neurobila

- Ja sa ti nikdy neospravedlním

 

Pomôcky:

Pripomeň jej nejakú chvíľu keď ste sa spolu zabavili a robili crazy veci alebo nákupy proste niečo keď ste boli obe šťastné spolu :)

Pomôžu ti určite aj slová (použijem ich často :D) ktoré si kamošky zo dňa na deň nehovoria ako napr. "Mám ťa rada" "Si naj" "Mám ťa priveľmi rada na to aby som ťa stratila"

 

Dúfame že ti to pomohlo 

 

 

 

 

 

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(pata, 1. 1. 2012 0:52)

dúfam že mi to pomože